KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14927245
nr 1492 7245
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, Kärra. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 71x60 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:53:08